≡ Menu

Hvem har vundet Wild West

1946Løbsområde:Nr. Vosborg-UlfborgBanelægger:Ove Elle
Deltagere:34Distance:29
Vinder:Valdemar DufvaTid:9.25
1947Løbsområde:Thorsted-UlfborgBanelægger:Ove Elle
Deltagere:13Distance:10
Vinder:Bent SøndergaardTid:1.38
1948Løbsområde:Nr. Vosborg-StråsøBanelægger:Ove Elle
Deltagere:27Distance:25
Vinder:Knud RolandsenTid:4.49
1952Løbsområde:Kjærgaard-BlåbjergBanelægger:Carl Grønbjerg
Deltagere:22Distance:26
Vinder:Kurt Dose MortensenTid:5.33
1954Løbsområde:FanøBanelægger:Carl Grønbjerg
Deltagere:28Distance:28
Vinder:Helmuth OlsenTid:5.02
1955Løbsområde:HørbylundeBanelægger:Ove Elle
Deltagere:21Distance:21
Vinder:Svend NielsenTid:2.03
1956Løbsområde:Nr. Vosborg-UlfborgBanelægger:Ove Elle
Deltagere:45Distance:28
Vinder:Ole HansenTid:4.37
1958Løbsområde:Vrads-St.HjøllundBanelægger:Helmuth Willert
Deltagere:35Distance:23
Vinder:Yngve EgTid:3.13
1960Løbsområde:Hvidbjerg KlitBanelægger:Ove Elle
Deltagere:41Distance:26
Vinder:Niels BohmannTid:5.02
1963Løbsområde:Råsted-Nr. VosborgBanelægger:Ove Elle
Deltagere:71Distance:26
Vinder:Jørn EsbensenTid:4.48
1965Løbsområde:Nr. Vosborg-StråsøBanelægger:Ove Elle
Deltagere:56Distance:26
Vinder:Flemming NørgaardTid:3.53
1967Løbsområde:Daubjerg-MønstedBanelægger:Poul Thrane
Erik Thrane
Deltagere:73Distance:25
Vinder:Leif NørgaardTid:4.25
1969Løbsområde:Ulfborg-StråsøBanelægger:Knud Mondrup
Deltagere:83Distance:26
Vinder:Peter NielsenTid:4.04
1971Løbsområde:Nystrup-TvorupBanelægger:Robert Christiansen
Deltagere:83Distance:27
Vinder:Flemming NørgaardTid:5.11
1973Løbsområde:Hvidbjerg-LodbjergBanelægger:Ove Elle
Deltagere:117Distance:26
Vinder:Timo PeltolaTid:3.15
1975Løbsområde:Vester TorupBanelægger:Robert Christiansen
Deltagere:145Distance:25
Vinder:Bent JensenTid:3.31
1977Løbsområde:Hjardemål-LildBanelægger:Niels Jansson
Robert Christiansen
Deltagere:176Distance:28
Vinder:Per Oluf AndersenTid:5.18
1979Løbsområde:Klim-KollerupBanelægger:Poul Trane
Nils Jansson
Deltagere:155Distance:23
Vinder:William BlokTid:4.02
1981Løbsområde:SkagenBanelægger:Ole Christensen
Deltagere:187Distance:27
Vinder:Ivan ChristensenTid:4.21
1983Løbsområde:Ulfborg-ThorstedBanelægger:Egon Mathiasen
Deltagere:203Distance:26
Vinder:Søren MaarupTid:4.47
1985Løbsområde:SkagenBanelægger:Ole Christensen
Deltagere:120Distance:27
Vinder:Jens WörtznerTid:4.41
1987Løbsområde:Nystrup-TorupBanelægger:Egon Mathiasen
Deltagere:122Distance:27
Vinder:Kurt JensenTid:5.31
1989Løbsområde:Hjardemål-LildBanelægger:Preben Munk Eriksen
Deltagere:136Distance:27
Vinder:Søren MaarupTid:3.51
1991Løbsområde:Hvidbjerg-StenbjergBanelægger:Egon Mathiasen
Deltagere:172Distance:27
Vinder:Bo SimonsenTid:3.41
1993Løbsområde:UlfborgBanelægger:Chresten Filskov
Deltagere:160Distance:27
Vinder:Carsten BrøggerTid:4.46
1995Løbsområde:HvidbjergBanelægger:Kurt Lyndgaard
Torben Jørgensen
Deltagere:149Distance:30
Vinder:Flemming JørgensenTid:4.21
1997Løbsområde:Klim-KollerupBanelægger:Ivan Christensen
Kurt Jensen
Deltagere:127Distance:27
Vinder:Rasmus Holm JensenTid:4.52
1999Løbsområde:GludstedBanelægger:Ole Christensen
Axel Stobberup
Deltagere:125Distance:27
Vinder:Poul MouritsenTid:4.00
2001Løbsområde:Ulfborg-StråsøBanelægger:Lars Ole Larsen
Deltagere:101Distance:28
Vinder:Per FilskovTid:4.38
2003Løbsområde:OksbølBanelægger:John Skovbjerg
Deltagere:87Distance:29
Vinder:Peter KnudsenTid:5.00
2005Løbsområde:Thorsted – Fejsø – Stråsø PlantageBanelægger:Erik Flarup
Gert Johannesen
Deltagere:92Distance:25.6
Vinder:Michael SørensenTid:3.57
2007Løbsområde:Lild/Bulbjerg KlitplantageBanelægger:Troels Jensen
Tage Baun
Deltagere:90Distance:24.8
Vinder:Rene RokkjærTid:04:54:29
2009Løbsområde:Hald Ege, Dollerup Bakker, Guldborgland og Finderup.Banelægger:Michael Dickenson
Arne Moe-Jensen
Deltagere:104Distance:28.2
Vinder:Jonas MuntheTid:04:46:19
2011Løbsområde:HusbyBanelægger:Jan Nielsen
Gert Johannesen
Deltagere:72Distance:25.2
Vinder:Henrik MarkvardsenTid:04:17:29
2013Løbsområde: Vester TorupBanelægger:Kurt Lyndgaard 
Flemming Nørgaard
Deltagere: 79Distance: 24,1
Vinder: Thomas JensenTid: 4:09:42
2015Løbsområde:Blåbjerg og Nymindegab PlantagerBanelægger:Gert Johannesen
Lars Ole Kopp
Deltagere:107Distance:24,45
Vinder:Torbjørn GasbjergTid:04:35:09
2017Løbsområde:Svinkløv- KollerupBanelægger:Knud Sørensen
Kurt Lyndgaard
Deltagere:Distance:25,7
Vinder:Henrik MarkvardsenTid:3:59:28
2019Løbsområde:Banelægger:
Deltagere:Distance:
Vinder:Tid:
2021Løbsområde:Banelægger:
Deltagere:Distance:
Vinder:Tid: